Duyurular
news-details
SİYASET

HERKES CİBİLLİYETİNE GÖRE HAREKET ETSİN

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) düzenlediği kahvaltı programında konuşan söyleyen İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, “Bu memleketten hain çıkmaz. Afyonkarahisarlılar’dan terörist çıkmaz. Afyonkarahisar’dan vatan bölme faaliyetleri içine girecek insanlar çıkmaz. Kim, kendi nasıl istiyorsa o şekilde yapsın. Herkes meşrebine göre, cibilliyetine göre hareket etsin” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) düzenlediği kahvaltı programında konuşan söyleyen İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, “Bu memleketten hain çıkmaz. Afyonkarahisarlılar’dan terörist çıkmaz. Afyonkarahisar’dan vatan bölme faaliyetleri içine girecek insanlar çıkmaz. Kim, kendi nasıl istiyorsa o şekilde yapsın. Herkes meşrebine göre, cibilliyetine göre hareket etsin” dedi.

BU MEMLEKETTEN HAİN ÇIKMAZ

Siyaset yapanların meşrebine ve cibilliyetine göre hareket etmeleri gerektiğini söyleyen İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, “Millet İttifakı’nda milletin adının olması bizim için daha hoş ve daha güzel olmuştur. Her zaman söylüyorum. Bu memleketten hain çıkmaz. Afyonkarahisarlılar’dan terörist çıkmaz. Afyonkarahisar’dan vatan bölme faaliyetleri içine girecek insanlar çıkmaz. Bizim insanlarımız vatanına, milletine, devletine, manevi değerlerine sahip çıkan insanlardır. Kendisi ölür, vatanına ve milletine zarar getirmez.

HERKES MEŞREBİNE GÖRE

Bizim 82 milyonun birliğine, kardeşliğine ihtiyacımız var. Bugün dünyanın yaşadığı krizler ortada. Afyonkarahisar’da birliği muhafaza edecek, bir üsluba millet ittifakı olarak dikkat ediyoruz. Tahriklere rağmen, iftiralara rağmen, yalanlara rağmen, her türlü düzenbazlığa rağmen biz hukuktan dışarıya çıkmıyoruz. Ahlaktan dışarıya çıkmıyoruz. Herkes meşrebine göre, cibilliyetine göre hareket etsin.

BİZİM DERDİMİZ İDEOLOJİK KAVGALAR DEĞİL

Biz Müslüman Türk milletine ve burada yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve onunla gurur duyan her Türk vatandaşına yakışan şekilde siyaset yapmaya devam edeceğiz. Kim, kendi nasıl istiyorsa o şekilde yapsın. Bizim derdimiz Ahmet’le, Mehmet’le ideolojik kavgalar değil. Bizim derdimiz, hakikaten yoksullaşan, fakirleşen her kapının ardında artık 2 tane işsiz olan bu evleri bu haneleri yüzünü güldürmek.” diye konuştu.

SOSYAL YARDIMLARIN DAĞITIM ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ
“İlla makarna, kuru fasulye, nohut yiyeceksin diye dayatmayla sosyal yardım yapılabilir mi?” sorusuyla sosyal yardımların yapılamayacağını anlatan Koçak, “Afyonkarahisar’ı kentleşmesiyle çok iyi bir yere taşıyarak bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Sosyal ve kültürel alanlarda, spor alanında, Afyonkarahisarımızı çok daha iyi noktalara taşıyacağız. Bunun yanında sosyal yardımlarımızı artıracağız. Hele özellikle böylesine fakirliğin olduğu, böylesine milletin boğazını sıkan ekonomik durumların olduğu bir dönemde biz vatandaşlarımıza sosyal yardımları artıracağız. Ama bunun şeklini değiştireceğiz.

HAYIR HASENAT DAVULLA ZURNA İLE YAPILIR HALE GELMİŞ

‘Gelin belediyenin önünden kolilerle’ dağıtmak insanın onurunu zedeler. Hem bu şekilde yapılan yardımlar şehrin ekonomisini de etkiliyor. 7 tır, 9 tır gelen koliler il dışından doldurulup geldiği için şehrimizin esnafının ekonomisini de etkiliyor. Biz bu paraları kadınlarımıza vereceğiz. Erkekler sağda solda kahvehanelerde harcamasın diye. Vereceğiz kredi kartlarını. Bu kredi kartlarıyla sosyal yardımlarımızı yükleyeceğiz, gitsin kasaptan, mahalle bakkalında, çocuğunun bir ihtiyacı varsa ne yaparsa hür iradesine bırakacağız. İlla makarna, kuru fasulye, nohut yiyeceksin diye dayatmayla sosyal yardım yapılabilir mi? böyle yardım şekillerini de reddediyoruz. Hani bir elin verdiğini diğer el görmeyecekti. Ya bangır bangır bütün Türkiye televizyon ve gazetelerde verileni görecek şekilde davulla zurna ile hayır hasenat yapılır hale gelmiş.” ifadelerine yer verdi.

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
SİYASET

VALİLİK KONAĞININ FETÖ EVİ OLARAK KULLANILMASI VE İLGİNÇ BİR ARAYA GELMELER

Afyonkarahisar valilik evinin FETÖ terör örgütünün amaçları doğrultusunda bazı bürokrat ve iş adamları tarafından hücre evi gibi kullanıldığı belirtil..

haber
SİYASET

ADAM (ALİ ÖZKAYA) AFYON’DA PARALEL HÜKÜMET KURDU

Afyonkarahisar Basın Camiasında Ak Parti’ye yakınlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ile tanınan Kanal3 televizyonu eski yöneticisi..

haber
SİYASET

BU BEKA, BARZANİ, ŞİVAN PERVER VE ÖCALAN'IN YANINDA BOZULMAZ MI?

Eski Sağlık bakanı Rıfat Serdaroğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir” açıklamasına karşı yaptığı açıkl..

haber
SİYASET

ZEYBEK, GÖREVE BAŞLIYOR

31 Mart Yerel Seçimlerinde Afyonkarahisar’ın yeni belediye başkanı seçilen Mehmet Zeybek, yarın (pazartesi günü) mazbatasını alarak göreve başlayacak...

haber
SİYASET

TÜRKMEN GÖREVE BAŞLADI

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanlığını kazanan Tunay Türkmen, yapılan devir tesl..

haber
SİYASET

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL, KÜÇÜK AHMET İÇİN SEFERBER OLDU

Afyonkarahisar’da bir tür kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilmezse hayatını kaybedecek olan 8 yaşındaki Ahmet Bostan için, DP Genel Başkanı Gülte..

haber
SİYASET

İMAR YETKİLERİ BELEDİYELERDEN ALINIP YENİ KURULAN BAKANLIĞA BAĞLANABİLİR

10 Aralık 2018 günü Resmi Gazete'de yayınlanan ‘torba yasa' düzenlemesiyle İmar Kanunu'nun bazı hükümlerinde yapılan değişikliklere göre yeni tanımlam..

haber
SİYASET

BASKILARDAN YILMAYIZ, VATANDAŞLARLA YANYANAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Parti tarafından iddia edilen "sahte seçmen" incelemesinin sürdüğü Büyükçekmece'd..

haber
SİYASET

AYIRIMCILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ

Emirdağ belediye başkanlığı seçimlerini kazanan Serkan Koyuncu belediye binası önünde kendi karşılayan kalabalıklara ilk sözü “Ayırımcılığa kesinlikle..

haber
SİYASET

KİTAP FUARINA 130 YAYINEVİ 150 YAZAR KATILACAK

Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ slogan..

haber
SİYASET

POLİSLERİMİZ FAZLA MESAİNİN HAKKINI ALAMIYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Polislerimizin gecesi gündüzü yok, tıpkı gazeteciler gibi yirmi dört saat çalışıyor..

haber
SİYASET

VARLIK FONU SATILACAK MI?

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yatırım fonlarına ilişkin esaslar tebliğinde deği..

haber
SİYASET

NE KADAR UĞRAŞIRLARSA UĞRAŞSINLAR BU MİLLETİ AYRIŞTIRMALARINA, ÖTEKİLEŞTİRMELERİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

İstanbul Çekmeköy ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Demokrat Parti Belediye Meclis Adaylarına AK Partili olduğunu söyleyen bir grup tarafından sa..

haber
SİYASET

31 MART VATANDAŞLARIMIZ NEYE DEĞER VERDİĞİNİ GÖSTERECEK

Afyonkarahisar halkının 31 Mart günü sandıklara giderek oy verirken liyakata ve ehil olana oy vereceklerini belirten MHP Afyonkarahisar Belediye Başka..

haber
SİYASET

15 TEMMUZDA NEREDEYDİN?

AK Parti’nin haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu “15 Temmuz darbe girişiminde neredeydin? Sen Cüb..