Duyurular
news-details
SİYASET

KİTAP FUARINA 130 YAYINEVİ 150 YAZAR KATILACAK

Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ sloganıyla düzenlenen fuara 150’inin üzerinde yazarın katılacağını bildirdi. Afyonkarahisar’da bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Kitap Fuarı’na çocuk yazarlar damga vuracak. 150’nin üzerinde yazarın okuyucularla buluşacağı fuar 10 gün sürecek.

Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ sloganıyla düzenlenen fuara 150’inin üzerinde yazarın katılacağını bildirdi. Afyonkarahisar’da bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Kitap Fuarı’na çocuk yazarlar damga vuracak. 150’nin üzerinde yazarın okuyucularla buluşacağı fuar 10 gün sürecek.
Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nın 2.’si 12-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yüzlerce yayın evi ve yazarın yanı sıra çocuk yazarlarında yer alacağı fuara Afyonkarahisar ve ilçelerinden 80 bin öğrencinin gelmesi bekleniyor.
150 BİNİN ÜZERİNDE DE ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ sloganıyla düzenlenen fuara 150’inin üzerinde yazarın katılacağını bildirdi. Abdioğulları, “Faaliyet alanımız Kitap Fuarları üzerinedir. Burdur ve Afyonkarahisar’da düzenlemiş olduğumuz fuarlar yurdun her tarafına yavaş yavaş yayılmaya başlamıştır. Geçen sene yine ‘Her Çocuk Bir Fidandır’ sloganıyla çıkmış olduğumuz yolda bu senede ‘Buluşma Noktamız Kitap’ sloganıyla Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nın 2.’sini düzenlemekteyiz. Fuarımıza şuana kadar 130’a yakın yayınevi, 150’nin üzerinde yazarımızın söyleşi ve imza günleri düzenleyeceği netlik kazanmıştır. Muhtemelen 150 binin üzerinde de ziyaretçi beklemekteyiz. Bunların 70-80 bini okullarımızdan gelmektedir” dedi.
FUARIN FAVORİSİ ÇOCUK YAZARLAR
Bu yıl ki fuarın favorisini çocuk yazarların oluşturduğunu ifade eden Abdioğulları, “İl Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen yerel yazarlarımızdan da 60’a yakın yerel yazarımız hem imza günü, hem söyleşi, hem okullarda seminer ve konferanslar düzenleyecekler. Geçen yıl ki yerel yazar sayımızla, bu yılki yerel yazar sayımıza baktığımızda iki katı bir artış var. Bunların en güzeli de okullar arası çocuklarımızın düzenlemiş olduğu yerel yazarlar platformumuz var. Çocuklarımızda kitap yazdı onları da misafir ettireceğiz. Kitaba olan aşkı, yazmaya olan aşkı bir nebzede olsa gündemde tutmuş olacağız. Bu fuarın favorisi çocuk yazarlar olacaktır. Başta da söyledik, her çocuk bir fidandır, bu fidanlar geleceğin yazarlarını oluşturacaktır. 12-21 Nisan Tarihleri arasında fuarımız düzenlenecek ve 10 gün boyunca Afyonkarahisar Fuar Alanında halkımızla buluşacak” dedi.

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
SİYASET

METEOR MU, GÖKTAŞI MI?

Türkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda kullanıcı paylaştıkları görsellerle birlikte Türkiye'ye göktaşı düştüğünü iddia ettiler. ..

haber
SİYASET

NORMALLEŞME KARARLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle yapılan toplantısı sonrasında normalleşme takvimi ile ilgili açıklamalarda bulundu...

haber
SİYASET

27 MAYIS TEK TİPÇİ-TEK ADAMCI ZİHNİYET İÇİN KÖTÜ BİR ÖRNEK

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 27 Mayıs’ın yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada Ülkemize kötülük tohumlarının ta o gün, 60 yıl önce ..

haber
SİYASET

SON SEÇİM ANKETİ

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’ın açıkladığı son kamuoyu anketine göre, bugün ittifaksız seçim olsa AKP yüzde 34.49 oy oranı ile tek başına i..

haber
SİYASET

HAZİRAN BAŞINDA KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni ti..

haber
SİYASET

VATANDAŞIN BORCU, YANDAŞIN GELİRİ ARTIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgını..

haber
SİYASET

SON SEÇİM ANKETİ: BARAJI DÖRT PARTİ GEÇEBİLİYOR

MAK Danışmanlık tarafından Türkiye genelinde 5 bin 200 kişi ile yapılan seçim anketinde vatandaşlara "Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsini..

haber
SİYASET

31 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK

Koronavirüs gündemiyle bir araya gelen kabine toplantısının ardından açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınının yayılmasını önle..

haber
SİYASET

VALİLİK KONAĞININ FETÖ EVİ OLARAK KULLANILMASI VE İLGİNÇ BİR ARAYA GELMELER

Afyonkarahisar valilik evinin FETÖ terör örgütünün amaçları doğrultusunda bazı bürokrat ve iş adamları tarafından hücre evi gibi kullanıldığı belirtil..

haber
SİYASET

ADAM (ALİ ÖZKAYA) AFYON’DA PARALEL HÜKÜMET KURDU

Afyonkarahisar Basın Camiasında Ak Parti’ye yakınlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ile tanınan Kanal3 televizyonu eski yöneticisi..

haber
SİYASET

BU BEKA, BARZANİ, ŞİVAN PERVER VE ÖCALAN'IN YANINDA BOZULMAZ MI?

Eski Sağlık bakanı Rıfat Serdaroğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir” açıklamasına karşı yaptığı açıkl..

haber
SİYASET

ZEYBEK, GÖREVE BAŞLIYOR

31 Mart Yerel Seçimlerinde Afyonkarahisar’ın yeni belediye başkanı seçilen Mehmet Zeybek, yarın (pazartesi günü) mazbatasını alarak göreve başlayacak...

haber
SİYASET

TÜRKMEN GÖREVE BAŞLADI

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanlığını kazanan Tunay Türkmen, yapılan devir tesl..

haber
SİYASET

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL, KÜÇÜK AHMET İÇİN SEFERBER OLDU

Afyonkarahisar’da bir tür kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilmezse hayatını kaybedecek olan 8 yaşındaki Ahmet Bostan için, DP Genel Başkanı Gülte..

haber
SİYASET

İMAR YETKİLERİ BELEDİYELERDEN ALINIP YENİ KURULAN BAKANLIĞA BAĞLANABİLİR

10 Aralık 2018 günü Resmi Gazete'de yayınlanan ‘torba yasa' düzenlemesiyle İmar Kanunu'nun bazı hükümlerinde yapılan değişikliklere göre yeni tanımlam..