Duyurular
news-details
SİYASET

KİTAP FUARINA 130 YAYINEVİ 150 YAZAR KATILACAK

Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ sloganıyla düzenlenen fuara 150’inin üzerinde yazarın katılacağını bildirdi. Afyonkarahisar’da bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Kitap Fuarı’na çocuk yazarlar damga vuracak. 150’nin üzerinde yazarın okuyucularla buluşacağı fuar 10 gün sürecek.

Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ sloganıyla düzenlenen fuara 150’inin üzerinde yazarın katılacağını bildirdi. Afyonkarahisar’da bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Kitap Fuarı’na çocuk yazarlar damga vuracak. 150’nin üzerinde yazarın okuyucularla buluşacağı fuar 10 gün sürecek.
Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nın 2.’si 12-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yüzlerce yayın evi ve yazarın yanı sıra çocuk yazarlarında yer alacağı fuara Afyonkarahisar ve ilçelerinden 80 bin öğrencinin gelmesi bekleniyor.
150 BİNİN ÜZERİNDE DE ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ sloganıyla düzenlenen fuara 150’inin üzerinde yazarın katılacağını bildirdi. Abdioğulları, “Faaliyet alanımız Kitap Fuarları üzerinedir. Burdur ve Afyonkarahisar’da düzenlemiş olduğumuz fuarlar yurdun her tarafına yavaş yavaş yayılmaya başlamıştır. Geçen sene yine ‘Her Çocuk Bir Fidandır’ sloganıyla çıkmış olduğumuz yolda bu senede ‘Buluşma Noktamız Kitap’ sloganıyla Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nın 2.’sini düzenlemekteyiz. Fuarımıza şuana kadar 130’a yakın yayınevi, 150’nin üzerinde yazarımızın söyleşi ve imza günleri düzenleyeceği netlik kazanmıştır. Muhtemelen 150 binin üzerinde de ziyaretçi beklemekteyiz. Bunların 70-80 bini okullarımızdan gelmektedir” dedi.
FUARIN FAVORİSİ ÇOCUK YAZARLAR
Bu yıl ki fuarın favorisini çocuk yazarların oluşturduğunu ifade eden Abdioğulları, “İl Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen yerel yazarlarımızdan da 60’a yakın yerel yazarımız hem imza günü, hem söyleşi, hem okullarda seminer ve konferanslar düzenleyecekler. Geçen yıl ki yerel yazar sayımızla, bu yılki yerel yazar sayımıza baktığımızda iki katı bir artış var. Bunların en güzeli de okullar arası çocuklarımızın düzenlemiş olduğu yerel yazarlar platformumuz var. Çocuklarımızda kitap yazdı onları da misafir ettireceğiz. Kitaba olan aşkı, yazmaya olan aşkı bir nebzede olsa gündemde tutmuş olacağız. Bu fuarın favorisi çocuk yazarlar olacaktır. Başta da söyledik, her çocuk bir fidandır, bu fidanlar geleceğin yazarlarını oluşturacaktır. 12-21 Nisan Tarihleri arasında fuarımız düzenlenecek ve 10 gün boyunca Afyonkarahisar Fuar Alanında halkımızla buluşacak” dedi.

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
SİYASET

VALİLİK KONAĞININ FETÖ EVİ OLARAK KULLANILMASI VE İLGİNÇ BİR ARAYA GELMELER

Afyonkarahisar valilik evinin FETÖ terör örgütünün amaçları doğrultusunda bazı bürokrat ve iş adamları tarafından hücre evi gibi kullanıldığı belirtil..

haber
SİYASET

ADAM (ALİ ÖZKAYA) AFYON’DA PARALEL HÜKÜMET KURDU

Afyonkarahisar Basın Camiasında Ak Parti’ye yakınlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ile tanınan Kanal3 televizyonu eski yöneticisi..

haber
SİYASET

BU BEKA, BARZANİ, ŞİVAN PERVER VE ÖCALAN'IN YANINDA BOZULMAZ MI?

Eski Sağlık bakanı Rıfat Serdaroğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir” açıklamasına karşı yaptığı açıkl..

haber
SİYASET

ZEYBEK, GÖREVE BAŞLIYOR

31 Mart Yerel Seçimlerinde Afyonkarahisar’ın yeni belediye başkanı seçilen Mehmet Zeybek, yarın (pazartesi günü) mazbatasını alarak göreve başlayacak...

haber
SİYASET

TÜRKMEN GÖREVE BAŞLADI

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanlığını kazanan Tunay Türkmen, yapılan devir tesl..

haber
SİYASET

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL, KÜÇÜK AHMET İÇİN SEFERBER OLDU

Afyonkarahisar’da bir tür kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilmezse hayatını kaybedecek olan 8 yaşındaki Ahmet Bostan için, DP Genel Başkanı Gülte..

haber
SİYASET

İMAR YETKİLERİ BELEDİYELERDEN ALINIP YENİ KURULAN BAKANLIĞA BAĞLANABİLİR

10 Aralık 2018 günü Resmi Gazete'de yayınlanan ‘torba yasa' düzenlemesiyle İmar Kanunu'nun bazı hükümlerinde yapılan değişikliklere göre yeni tanımlam..

haber
SİYASET

BASKILARDAN YILMAYIZ, VATANDAŞLARLA YANYANAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Parti tarafından iddia edilen "sahte seçmen" incelemesinin sürdüğü Büyükçekmece'd..

haber
SİYASET

AYIRIMCILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ

Emirdağ belediye başkanlığı seçimlerini kazanan Serkan Koyuncu belediye binası önünde kendi karşılayan kalabalıklara ilk sözü “Ayırımcılığa kesinlikle..

haber
SİYASET

POLİSLERİMİZ FAZLA MESAİNİN HAKKINI ALAMIYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Polislerimizin gecesi gündüzü yok, tıpkı gazeteciler gibi yirmi dört saat çalışıyor..

haber
SİYASET

VARLIK FONU SATILACAK MI?

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yatırım fonlarına ilişkin esaslar tebliğinde deği..

haber
SİYASET

NE KADAR UĞRAŞIRLARSA UĞRAŞSINLAR BU MİLLETİ AYRIŞTIRMALARINA, ÖTEKİLEŞTİRMELERİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

İstanbul Çekmeköy ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Demokrat Parti Belediye Meclis Adaylarına AK Partili olduğunu söyleyen bir grup tarafından sa..

haber
SİYASET

HERKES CİBİLLİYETİNE GÖRE HAREKET ETSİN

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) düzenlediği kahvaltı programında konuşan söyleyen İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, “..

haber
SİYASET

31 MART VATANDAŞLARIMIZ NEYE DEĞER VERDİĞİNİ GÖSTERECEK

Afyonkarahisar halkının 31 Mart günü sandıklara giderek oy verirken liyakata ve ehil olana oy vereceklerini belirten MHP Afyonkarahisar Belediye Başka..

haber
SİYASET

15 TEMMUZDA NEREDEYDİN?

AK Parti’nin haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu “15 Temmuz darbe girişiminde neredeydin? Sen Cüb..