Duyurular
news-details
SİYASET

KÖKSAL’DAN, SOLAK HAKKINDA SORU ÖNERGESİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal, TBMM Başkanlığı’na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması istemiyle Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak hakkında soru önergesi verdi.

KÖKSAL’DAN, SOLAK HAKKINDA SORU ÖNERGESİ
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal, TBMM Başkanlığı’na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması istemiyle Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak hakkında soru önergesi verdi.
Köksal soru önergesinde şu soruları sordu
----Rektör Mustafa Solak Rektör Yardımcılığı dahil, önemli idari görevlere FET֒cüleri atayarak, onlara ortam hazırlayarak, faaliyetlerine göz yumarak “FET֒cülere Yardım ve Yataklık” etmiş midir, etmemiş midir?
----Atamalarda puanları yetmeyen FET֒cülerin, Rektör Mustafa Solak’ın sahibi olduğu, eski AKÜ-Tıp Dergisi’nde yayınları acele yayınlanarak, puanları yükseltilip atamalarını sağladığı iddiaları doğru mudur?
----Eski AKÜ-Tıp Araştırma Hastanesinde çalışan 500'e yakın taşeron işçi maaşlarının Bank Asya’dan ödenmesi, Rektör Solak’ın bu davranışı ile Bank-Asya’ya finans desteği sağlanmasında desteği var mıdır, yok mudur?
---- İnternet Bilişim Yüksek Lisans programının başına getirilen FETÖ sebebiyle ihraç Doçent S.Y.Nin bölüm başkanlığında FET֒cü asker, polis ve öğretmenlere belge verildi mi?
----FET֒nün İzmir’deki Şifa Üniversitesi ile anlaşma 17-25-Aralık sonrası da devam etmiş,2015 de iptal edilmiştir. Söz konusu anlaşma neden hemen iptal edilmemiştir? Bu anlaşma niçin başka bir üniversite ile değil de, FET֒cü bir üniversite ile yapılmıştır?
----Rektör Solak, neden FET֒cü idarecilerin 6-7 ay gibi uzun bir süre görevde kalmalarını beklemiştir? Darbe sonu AKÜ FETÖ inceleme komisyonlarınca ihracı istenen kişi veya kişileri niçin ihraç etmemiştir? Bu sebeple komisyondan ayrılan üye var mıdır?

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
SİYASET

METEOR MU, GÖKTAŞI MI?

Türkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda kullanıcı paylaştıkları görsellerle birlikte Türkiye'ye göktaşı düştüğünü iddia ettiler. ..

haber
SİYASET

NORMALLEŞME KARARLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle yapılan toplantısı sonrasında normalleşme takvimi ile ilgili açıklamalarda bulundu...

haber
SİYASET

27 MAYIS TEK TİPÇİ-TEK ADAMCI ZİHNİYET İÇİN KÖTÜ BİR ÖRNEK

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 27 Mayıs’ın yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada Ülkemize kötülük tohumlarının ta o gün, 60 yıl önce ..

haber
SİYASET

SON SEÇİM ANKETİ

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’ın açıkladığı son kamuoyu anketine göre, bugün ittifaksız seçim olsa AKP yüzde 34.49 oy oranı ile tek başına i..

haber
SİYASET

HAZİRAN BAŞINDA KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni ti..

haber
SİYASET

VATANDAŞIN BORCU, YANDAŞIN GELİRİ ARTIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgını..

haber
SİYASET

SON SEÇİM ANKETİ: BARAJI DÖRT PARTİ GEÇEBİLİYOR

MAK Danışmanlık tarafından Türkiye genelinde 5 bin 200 kişi ile yapılan seçim anketinde vatandaşlara "Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsini..

haber
SİYASET

31 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK

Koronavirüs gündemiyle bir araya gelen kabine toplantısının ardından açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınının yayılmasını önle..

haber
SİYASET

VALİLİK KONAĞININ FETÖ EVİ OLARAK KULLANILMASI VE İLGİNÇ BİR ARAYA GELMELER

Afyonkarahisar valilik evinin FETÖ terör örgütünün amaçları doğrultusunda bazı bürokrat ve iş adamları tarafından hücre evi gibi kullanıldığı belirtil..

haber
SİYASET

ADAM (ALİ ÖZKAYA) AFYON’DA PARALEL HÜKÜMET KURDU

Afyonkarahisar Basın Camiasında Ak Parti’ye yakınlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ile tanınan Kanal3 televizyonu eski yöneticisi..

haber
SİYASET

BU BEKA, BARZANİ, ŞİVAN PERVER VE ÖCALAN'IN YANINDA BOZULMAZ MI?

Eski Sağlık bakanı Rıfat Serdaroğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir” açıklamasına karşı yaptığı açıkl..

haber
SİYASET

ZEYBEK, GÖREVE BAŞLIYOR

31 Mart Yerel Seçimlerinde Afyonkarahisar’ın yeni belediye başkanı seçilen Mehmet Zeybek, yarın (pazartesi günü) mazbatasını alarak göreve başlayacak...

haber
SİYASET

TÜRKMEN GÖREVE BAŞLADI

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanlığını kazanan Tunay Türkmen, yapılan devir tesl..

haber
SİYASET

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL, KÜÇÜK AHMET İÇİN SEFERBER OLDU

Afyonkarahisar’da bir tür kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilmezse hayatını kaybedecek olan 8 yaşındaki Ahmet Bostan için, DP Genel Başkanı Gülte..

haber
SİYASET

İMAR YETKİLERİ BELEDİYELERDEN ALINIP YENİ KURULAN BAKANLIĞA BAĞLANABİLİR

10 Aralık 2018 günü Resmi Gazete'de yayınlanan ‘torba yasa' düzenlemesiyle İmar Kanunu'nun bazı hükümlerinde yapılan değişikliklere göre yeni tanımlam..