Duyurular
news-details
SİYASET

KRAVATLI BİR SOYGUN VAR MÜCADELE ETMELİYİZ

DP genel Başkanı ve Afyonkarahisar milletvekili Gültekin Uysal, seçim çalışmaları dolayısıyla gittiği Kocaeli’nde basın mensuplarıyla birlikte kahvaltıda buluştu, soruları cevaplandırdı. Uysal: “Bu ülkede kravatlı bir soygun var. Yarınımızı çaldırtmamak adına mücadele etmeliyiz.”

DP genel Başkanı ve Afyonkarahisar milletvekili Gültekin Uysal, seçim çalışmaları dolayısıyla gittiği Kocaeli’nde basın mensuplarıyla birlikte kahvaltıda buluştu, soruları cevaplandırdı. Uysal: “Bu ülkede kravatlı bir soygun var. Yarınımızı çaldırtmamak adına mücadele etmeliyiz.”

BİZ KENDİ FİKİRLERİMİZE GÖRE
DEĞERLENDİRMELER YAPARAK TAVIRLAR ALDIK

Seçime az bir süre kaldı. Bu bir yerel seçim. Siyaseti adeta iki kutupluluğa mahkum etmek için özel bir çaba gösteriyorlar. Ülkemizin can alıcı meseleleri var. Biz her kürsüde inandığımız değerleri paylaşıyoruz. 16 Nisan referandumu, 24 Haziran seçimleri ve içinde bulunduğumuz 31 Mart yerel seçimleri, aslında ortak bir iklimin son merhalesi olarak değerlendirebiliriz. Bizim bir kişinin şahsına karşı karşıtlığımız yok. Biz kendi fikirlerimize göre değerlendirmeler yaparak tavırlar aldık. Hukuk devletinin, demokratik düzenin olduğu bir ülke olsun istiyoruz. 73 yıllık siyasi hayatımızda bu kavgayı verdik.
Bir tarafta bir ittifak var, diğer tarafta başka bir ittifak var. Biz ne bir siyasi partinin kazandıranı, ne bir diğerinin kaybettireniyiz. Biz sadece ve sadece kendi mücadelemizi veriyoruz. Türkiye'nin ortak değerlerini siyasi alanda rakip hala getirerek, kolay siyaset dediğimiz bu süreci işleterek her iki kanadın da beslendiği bu siyasi iklimin, Türkiye'nin bu tartışmak zorunda olduğumuz meselelerini ne konuşmamıza ne tartışmamıza olumlu bir siyasi iklim ortaya çıkarmıyor.


PKK İLE İŞBİRLİĞİ YAPMA İMTİYAZI AK PARTİ’DEYDİ

Biz sadece ve sadece kendi mücadelemizi veriyoruz. Bizim temel tezimiz Türkiye’yi iki kutba mahkum etmemektir. Kendimize doğru soruları sormak zorundayız. Söyleyecek yalanları kalmayanların bazı dini, siyasi hamasi söylemlerle problemlerin üstünü örttüğünü görüyoruz. İcat edilmiş birtakım suçlar var.
Bu zamana kadar PKK ile işbirliği yapma imtiyazı sadece AK Parti’de olduğu için bazı söylemler görüyoruz. İktidara muhalefet ederken meşruiyet çizgisinden ayrılmadan, oraya buraya savrulmanın da bir manası yok. Zaman zaman siyasetimizde ölçülerin kaybolmuş olması dolayısıyla savrulanları da görüyoruz. Netice itibarıyla muhalefet partisiyiz. Muhalefete muhalefet etmek gibi de bir vazifemiz yok. Önceliğimiz, eleştirilerimizi bu memleketi yönetme mesuliyeti olan, icracı olan bir hükümete yöneltmektir.

KAYNAKLAR HEBA EDİLİYOR

Artık yerel yöneticilerimiz o şehrin seçilmiş kanaat önderi olarak liderlik yapmak gibi görevi var. Şehirler yarışır. Kocaeli çok stratejik yatırımlarım olduğu bir bölge. İnsanlarımızın farklı farklı beklentileri var. Maalesef yerel yönetimler uzun süredir kirli kaynaklarla finanse ediliyor. Bu harcamalar sadece hazineden alınan yardımlarla olabilecek harcamalar değil. Birilerinin müsaade ettiği kadar demokrasiye onay vermeyeceğiz. Türkiye’nin kaynakları heba ediliyor. Demokrasiyi halk goygoyculuğuna getirdiler. İnsanlar kadrolu seçmen haline getirilip vatandaşın oy hakkının önünde engeller var. Yerel seçimleri kıymetli buluyorum. Biz sadece ve sadece kendi mücadelemizi veriyoruz. Türkiye'nin, vatandaşların eşit fırsatlara sahip, herkesin hukukundan emin olduğu bir ülke olmasını istiyoruz.
Ülkede bir çadır tiyatrosu var. 31 Mart’a kadar bir tiyatro var ve sonrasında bunun zararını halk görecek. Ülkenin taahhüt ettiği paralar halkın cebinden çıkacak. Bu ülkede kravatlı bir soygun var. Yarınımızı çaldırtmamak adına mücadele etmeliyiz.” KAYNAK http://www.demokratparti.org.tr

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
SİYASET

VALİLİK KONAĞININ FETÖ EVİ OLARAK KULLANILMASI VE İLGİNÇ BİR ARAYA GELMELER

Afyonkarahisar valilik evinin FETÖ terör örgütünün amaçları doğrultusunda bazı bürokrat ve iş adamları tarafından hücre evi gibi kullanıldığı belirtil..

haber
SİYASET

ADAM (ALİ ÖZKAYA) AFYON’DA PARALEL HÜKÜMET KURDU

Afyonkarahisar Basın Camiasında Ak Parti’ye yakınlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ile tanınan Kanal3 televizyonu eski yöneticisi..

haber
SİYASET

BU BEKA, BARZANİ, ŞİVAN PERVER VE ÖCALAN'IN YANINDA BOZULMAZ MI?

Eski Sağlık bakanı Rıfat Serdaroğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir” açıklamasına karşı yaptığı açıkl..

haber
SİYASET

ZEYBEK, GÖREVE BAŞLIYOR

31 Mart Yerel Seçimlerinde Afyonkarahisar’ın yeni belediye başkanı seçilen Mehmet Zeybek, yarın (pazartesi günü) mazbatasını alarak göreve başlayacak...

haber
SİYASET

TÜRKMEN GÖREVE BAŞLADI

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanlığını kazanan Tunay Türkmen, yapılan devir tesl..

haber
SİYASET

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL, KÜÇÜK AHMET İÇİN SEFERBER OLDU

Afyonkarahisar’da bir tür kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilmezse hayatını kaybedecek olan 8 yaşındaki Ahmet Bostan için, DP Genel Başkanı Gülte..

haber
SİYASET

İMAR YETKİLERİ BELEDİYELERDEN ALINIP YENİ KURULAN BAKANLIĞA BAĞLANABİLİR

10 Aralık 2018 günü Resmi Gazete'de yayınlanan ‘torba yasa' düzenlemesiyle İmar Kanunu'nun bazı hükümlerinde yapılan değişikliklere göre yeni tanımlam..

haber
SİYASET

BASKILARDAN YILMAYIZ, VATANDAŞLARLA YANYANAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Parti tarafından iddia edilen "sahte seçmen" incelemesinin sürdüğü Büyükçekmece'd..

haber
SİYASET

AYIRIMCILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ

Emirdağ belediye başkanlığı seçimlerini kazanan Serkan Koyuncu belediye binası önünde kendi karşılayan kalabalıklara ilk sözü “Ayırımcılığa kesinlikle..

haber
SİYASET

KİTAP FUARINA 130 YAYINEVİ 150 YAZAR KATILACAK

Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ slogan..

haber
SİYASET

POLİSLERİMİZ FAZLA MESAİNİN HAKKINI ALAMIYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Polislerimizin gecesi gündüzü yok, tıpkı gazeteciler gibi yirmi dört saat çalışıyor..

haber
SİYASET

VARLIK FONU SATILACAK MI?

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yatırım fonlarına ilişkin esaslar tebliğinde deği..

haber
SİYASET

NE KADAR UĞRAŞIRLARSA UĞRAŞSINLAR BU MİLLETİ AYRIŞTIRMALARINA, ÖTEKİLEŞTİRMELERİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

İstanbul Çekmeköy ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Demokrat Parti Belediye Meclis Adaylarına AK Partili olduğunu söyleyen bir grup tarafından sa..

haber
SİYASET

HERKES CİBİLLİYETİNE GÖRE HAREKET ETSİN

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) düzenlediği kahvaltı programında konuşan söyleyen İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, “..

haber
SİYASET

31 MART VATANDAŞLARIMIZ NEYE DEĞER VERDİĞİNİ GÖSTERECEK

Afyonkarahisar halkının 31 Mart günü sandıklara giderek oy verirken liyakata ve ehil olana oy vereceklerini belirten MHP Afyonkarahisar Belediye Başka..