Duyurular
news-details
SİYASET

ÖNCE VATANDAŞLARIMIZIN ÇIKARLARI GÖZETİLECEK

Akçin Mahallesi’ndeki vatandaşlar ile buluşan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, “Göreve geldiğimiz ilk gün itibaren şehirle ilgili bir karar alırken vatandaşlarımızın çıkarlarını göz önünde bulunduracağız” şeklinde konuştu.

Akçin Mahallesi’ndeki vatandaşlar ile buluşan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, “Göreve geldiğimiz ilk gün itibaren şehirle ilgili bir karar alırken vatandaşlarımızın çıkarlarını göz önünde bulunduracağız” şeklinde konuştu.

BEN DE KÖYLÜ ÇOCUĞUYUM

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışmalarına Akçin mahallesini ziyaret ederek devam etti. Her akşam bir mahalleyi giden Zeybek’e Afyonkarahisar Organize sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Belediye Meclis üyeleri de eşlik etti. Zeybek, kendisinin de bir köylü çocuğu olduğunu hatırlatarak, 6360 sayılı kanunla Akçin’in köy iken mahalleye dönüşmesi sonucunda bazı sorunlar olduğunu ve bunların başında alt yapı, tarımsal alanlar ve konutlaşmada yaşanan sıkıntılar olduğunu belirtti.

MERKEZ NÜFUS 290 BİNE ULAŞTI

Köy odasında vatandaşlara projelerinden bahseden Zeybek, “Göreve gelir gelmez projelerimizi uygulamaya hemen başlayacağız. Afyonkarahisar her geçen yıl hem nüfus, hem de şehrin alansal olarak büyümekte olduğunu görmekteyiz. 290 bin merkez nüfusa ulaşan ve 195 bin de merkez seçmen sayısı olan bir şehiriz. Göreve gelir gelmez trafikten başlayacağız. AFRAY projemizin 4 etabı da bittiğinde Afyonkarahisar’ın ulaşım yönünde rahat bir nefes alacak. İzmir - Afyon - Ankara ve Antalya - Afyon - İstanbul hızlı demiryolları hatlarının tamamlanmasıyla birlikte AFRAY’ı da hızlı tren istasyonuna entegre edeceğiz. Hedefimiz, her alanda gelişen ve büyüyen bir Afyonkarahisar için hep birlikte çalışacağız. 1 Nisan’dan itibaren şehirle ilgili bir karar alırken, yeni bir projeyi hayata geçirirken öncelikli olarak vatandaşlarımızın çıkarlarını göz önünde bulunduracağız. Vatandaşlarımızdan gelen talepler bizler için önemli olacak”

HER ZAMAN VE HER ŞARTTA
DOĞRUYU, İYİYİ VE GÜZELİ YAYACAĞIZ

Köyde köylü, şehirde şehirli bir başkan olacağını söyleyen Zeybek, “AK Partimizin bu yerel seçimde sloganı ‘Gönül Belediyeciliği’dir. Bizde makamda değil mahalle mahalle, sokak sokak dolaşarak sizlerin yanlarınızda olacağız. Akçin mahallemizin sorunlarını biliyoruz. İlk önceliğimiz Akçin’in gençlerini düşüneceğiz. Mahallemizde halı sahanın olmadığını biliyoruz. Biz çocuklarımıza modern bir halı saha yapacağız. Mahallemizin yolların bozuk olduğunu biliyoruz. Yaz ayında bozuk olan yollarımızı asfaltlayacağız. Kadınlarından gelen taleplerden bir tanesi de Akçin’imizin içinde bulunan ama kullanılmayan atıl durumda olan Sağlık Ocağı yani Aile Sağlık Merkezini, İl Sağlık Müdürlüğümüzle görüşerek doktor talebinde bulunacağız. Bizlere gelen şikâyet ve talepleriniz yanıtsız kalmayacak. Mahallelerin sıkıntı ve sorunlarını yerinde tespit ederek, gerekli müdahaleleri yerinde yapacağız. İlkelerimize ve değerlerimize bağlı Belediyemizi yöneteceğiz. Dürüstlükten ayrılmadan, doğrularla hareket edeceğiz. Hep ifade ediyorum; her zaman ve her şartta doğruyu, iyiyi ve güzeli yayacağız” şeklinde konuştu.

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
SİYASET

VALİLİK KONAĞININ FETÖ EVİ OLARAK KULLANILMASI VE İLGİNÇ BİR ARAYA GELMELER

Afyonkarahisar valilik evinin FETÖ terör örgütünün amaçları doğrultusunda bazı bürokrat ve iş adamları tarafından hücre evi gibi kullanıldığı belirtil..

haber
SİYASET

ADAM (ALİ ÖZKAYA) AFYON’DA PARALEL HÜKÜMET KURDU

Afyonkarahisar Basın Camiasında Ak Parti’ye yakınlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ile tanınan Kanal3 televizyonu eski yöneticisi..

haber
SİYASET

BU BEKA, BARZANİ, ŞİVAN PERVER VE ÖCALAN'IN YANINDA BOZULMAZ MI?

Eski Sağlık bakanı Rıfat Serdaroğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir” açıklamasına karşı yaptığı açıkl..

haber
SİYASET

ZEYBEK, GÖREVE BAŞLIYOR

31 Mart Yerel Seçimlerinde Afyonkarahisar’ın yeni belediye başkanı seçilen Mehmet Zeybek, yarın (pazartesi günü) mazbatasını alarak göreve başlayacak...

haber
SİYASET

TÜRKMEN GÖREVE BAŞLADI

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanlığını kazanan Tunay Türkmen, yapılan devir tesl..

haber
SİYASET

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL, KÜÇÜK AHMET İÇİN SEFERBER OLDU

Afyonkarahisar’da bir tür kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilmezse hayatını kaybedecek olan 8 yaşındaki Ahmet Bostan için, DP Genel Başkanı Gülte..

haber
SİYASET

İMAR YETKİLERİ BELEDİYELERDEN ALINIP YENİ KURULAN BAKANLIĞA BAĞLANABİLİR

10 Aralık 2018 günü Resmi Gazete'de yayınlanan ‘torba yasa' düzenlemesiyle İmar Kanunu'nun bazı hükümlerinde yapılan değişikliklere göre yeni tanımlam..

haber
SİYASET

BASKILARDAN YILMAYIZ, VATANDAŞLARLA YANYANAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Parti tarafından iddia edilen "sahte seçmen" incelemesinin sürdüğü Büyükçekmece'd..

haber
SİYASET

AYIRIMCILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ

Emirdağ belediye başkanlığı seçimlerini kazanan Serkan Koyuncu belediye binası önünde kendi karşılayan kalabalıklara ilk sözü “Ayırımcılığa kesinlikle..

haber
SİYASET

KİTAP FUARINA 130 YAYINEVİ 150 YAZAR KATILACAK

Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ slogan..

haber
SİYASET

POLİSLERİMİZ FAZLA MESAİNİN HAKKINI ALAMIYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Polislerimizin gecesi gündüzü yok, tıpkı gazeteciler gibi yirmi dört saat çalışıyor..

haber
SİYASET

VARLIK FONU SATILACAK MI?

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yatırım fonlarına ilişkin esaslar tebliğinde deği..

haber
SİYASET

NE KADAR UĞRAŞIRLARSA UĞRAŞSINLAR BU MİLLETİ AYRIŞTIRMALARINA, ÖTEKİLEŞTİRMELERİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

İstanbul Çekmeköy ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Demokrat Parti Belediye Meclis Adaylarına AK Partili olduğunu söyleyen bir grup tarafından sa..

haber
SİYASET

HERKES CİBİLLİYETİNE GÖRE HAREKET ETSİN

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) düzenlediği kahvaltı programında konuşan söyleyen İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, “..

haber
SİYASET

31 MART VATANDAŞLARIMIZ NEYE DEĞER VERDİĞİNİ GÖSTERECEK

Afyonkarahisar halkının 31 Mart günü sandıklara giderek oy verirken liyakata ve ehil olana oy vereceklerini belirten MHP Afyonkarahisar Belediye Başka..