Duyurular
news-details
SİYASET

ONLAR BAY DUMUR VE BAY KAMBURDUR

CHP Genel Gurup Başkan Vekili Engin Altay, Cumhur İttifakına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenerek , “Yeni Zelanda’daki hain saldırıyı Türkiye’ye yönelik Haçlı seferlerinin işaret fişeği gibi adlandırarak seçimlerde bunu oya devşirmek içinde bir hamle içine girdiler. Ben onlara bay dumur ve bay kambur diyorum” dedi.

CHP Genel Gurup Başkan Vekili Engin Altay, Cumhur İttifakına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenerek , “Yeni Zelanda’daki hain saldırıyı Türkiye’ye yönelik Haçlı seferlerinin işaret fişeği gibi adlandırarak seçimlerde bunu oya devşirmek içinde bir hamle içine girdiler. Ben onlara bay dumur ve bay kambur diyorum” dedi.

DENMEYEN KABA VE YARALAYICI SÖZ KALMADI

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığında basın açıklamasında yaptı. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal tarafından karşılanan Altay, Millet ittifakına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından birçok olumsuz söylemlerin ifade edildiğini vurgulayarak, “Bu seçim süresince zillet dendi, hain dendi, adiler dendi, ananızı belleyeceğiz dendi, ahlaksız dendi. Denmeyen kaba ve yaralayıcı söz kalmadı. Hesap soracağız dendi ve bunlar yetmedi. Daha sonra cennetten tapu dağıtmalar başladı. Bunlarda yetmedi ve en son olarak ta haçlı seferleri korkusu ve paranoyasını milletin üzerine çökertmeye çalıştılar” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI DUMUR VE KAMBURDAN OLUŞAN BİR İTTİFAK

Bir daha Türkiye’de haçlı seferi kavgasının olmayacağını kaydeden Altay, “Yeni Zelanda’da yaşanan menfur olaydan sonra ki hem partim hem de aziz vatandaşlarımın iyi dileklerini ve taziyelerini götürmek üzere Yeni Zelanda’ya gittim. Yeni Zelanda’daki hain saldırıyı Türkiye’ye yönelik Haçlı seferlerinin işaret fişeği gibi adlandırarak seçimlerde bunu oya devşirmek içinde bir hamle içine girdiler. Ben onlara bay dumur ve bay kambur diyorum. Sayın Bahçeli dumur olmuştur. Yani körelmiştir. Sayın Erdoğan’da milletin sırtında artık kamburdur. Dolayısıyla Cumhur ittifakını dumur ve kamburdan oluşan ittifak olarak özetlemekte bu yönü ile mümkündür. Haçlı seferi paranoyası ile toplumun karşısına çıktılar. Şunu unuttular; Avrupa’da ve haçlılarda şunu iyi bilir. Anadolu Mustafa Kemal’in ülkesidir. Mustafa Kemal onların Haçlılar dediği o milletlere o dine mensup insanlara işte bu topraklarda bükemediği bileği öptürdü 100 sene önce. Merak etmesinler bir daha Türkiye’de haçlı seferi kavgası olmaz” diye konuştu.

PROVAKATİF SÖYLEMLER SON DERECE TEHLİKELİ

Açıklamasına beka sorununa ilişkin sözleriyle sürdüren Altay, “Beka beka beka dediler. Beka şudur; 4 harfli bir kelimedir. Birinci harfi batırdığımız demek, ikinci harfi ekonomi demek, üçüncü harfi kurtarma demek, dördüncü harfi ise arayış demek. Yani batırdığımız ekonomiyi kurtarma arayışındayız diyorlar. Bekanın da Türkiye’deki karşılığı budur. Türkiye’nin bir beka sorunu yok. Türkiye bundan önce daha ağır badireleri ve tehditleri bertaraf etmesini bilmiştir. Türkiye kendisine yönelik ağır tehditleri bin yıllık Anadolu kardeşliğini korumuştur. Bundan sonrada Türkiye’yi üç beş terör örgütünün yokluk ve varlık sürecine sokması mümkün değildir. Erdoğan ve Bahçeli’nin yanı bay dumur ve kamburun bilmediği bir şey var. Türkiye onların gördüğünden ve bildiğinden daha büyük ve güçlü ülkedir. Bu millet 82 milyonu ile kardeştir. Kardeş olarak yaşama arzusu ve iradesi içerisindedir. Millete fitne ve fesat sokarak 3-5 oy alma uğruna Türkiye’ye yönelik bir provakatif söylemi de son derece tehlikeli buluyoruz” diye konuştu.

ALLAH İLE ALDATANLAR
BU ÜLKEDE BARINAMAYACAK

Altay ezanın yuhalanması konusuna değinerek, “Birilerinin ezanı yuhaladılar, ezanı ıslıkladılar gibi provokasyonları 3-5 oy fazla almak, 3-5 belediye fazla almak uğruna bu milletin içine sokulabilecek en büyük nifaktır. Erdoğan unutmasın, bay kambur unutmasın, ne Cumhuriyet Halk Partisinde ne İYİ Parti’de ne Afyonkarahisar’da nede Türkiye’de ezana kem söz edecek, yan gözle bakacak insan barınamaz. Ama Erdoğan bir şeyi daha unutmasın bu milletin gönlünde Allah ile aldatanlarda barınamayacaktır. Bununda altını özenle çizmek isterim.”

ORAN TEPELERİ FİLİSTİN’İNDİR

ABD Başkanı Trump’un Oran tepelerini İsrail toprağı olarak tanımasının hukuki acıdan dayanağının olmadığı söyleyen Altay şu ifadelere yer verdi: “Ey İsrail ey Trump diyerek efelenen Erdoğan’ın şimdi Ey Trump diye efelenmesi lazım. Trump’ın kararının hiçbir hukuki dayanağı yok arkadaşlar. Trump’ın sadece kişisel olarak arzusunu ortaya koyan bir karardır. Oran tepeleri 1967’de yapılan anlaşma gereğince Filistin’indir. İsrail’in sadece oran tepelerinde değil. Filistin’de dindaşlarımızı Müslüman kardeşlerimize yönelik hem işgali hem ambargosu ve izolasyonu hem basıncı ve baskısı, hain ve alçakça saldırıları ile katliamları devam etmektedir. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir.

BU KİRİZ İHANET SONUCUNUN KRİZİ

Türkiye’nin İsrail konusundaki politikaları da Filistinli kardeşlerimiz ile gerçek bir dayanışmayı yansıtmaktan da uzaktır. Bunun da altını çizmek lazım. Türkiye İsrail konusunda he bir kere güç birliği içerisinde tek ses olmamız lazım. Hem de daha yüksek refleks göstermemiz lazım. Biz Filistinli kardeşlerimize yönelik bu tür saldırı ve hamleler karşısında Türkiye’nin ve orta yerindeki hükümetin olumlu kararlarını da her zaman destekleriz. Yaşanan bu ekonomik krizi beceriksizliğin ürünümü derseniz? ‘Evet’ buna bir beceriksizliğin ürünü demem ve diyemem. Çünkü bu salt beceriksizlikle izah edilecek. Ekonomik kriz olmaktan çok uzak. Bu ihanetin sonucu ortaya çıkan bir krizdir” dedi.

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
SİYASET

VALİLİK KONAĞININ FETÖ EVİ OLARAK KULLANILMASI VE İLGİNÇ BİR ARAYA GELMELER

Afyonkarahisar valilik evinin FETÖ terör örgütünün amaçları doğrultusunda bazı bürokrat ve iş adamları tarafından hücre evi gibi kullanıldığı belirtil..

haber
SİYASET

ADAM (ALİ ÖZKAYA) AFYON’DA PARALEL HÜKÜMET KURDU

Afyonkarahisar Basın Camiasında Ak Parti’ye yakınlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ile tanınan Kanal3 televizyonu eski yöneticisi..

haber
SİYASET

BU BEKA, BARZANİ, ŞİVAN PERVER VE ÖCALAN'IN YANINDA BOZULMAZ MI?

Eski Sağlık bakanı Rıfat Serdaroğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir” açıklamasına karşı yaptığı açıkl..

haber
SİYASET

ZEYBEK, GÖREVE BAŞLIYOR

31 Mart Yerel Seçimlerinde Afyonkarahisar’ın yeni belediye başkanı seçilen Mehmet Zeybek, yarın (pazartesi günü) mazbatasını alarak göreve başlayacak...

haber
SİYASET

TÜRKMEN GÖREVE BAŞLADI

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanlığını kazanan Tunay Türkmen, yapılan devir tesl..

haber
SİYASET

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL, KÜÇÜK AHMET İÇİN SEFERBER OLDU

Afyonkarahisar’da bir tür kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilmezse hayatını kaybedecek olan 8 yaşındaki Ahmet Bostan için, DP Genel Başkanı Gülte..

haber
SİYASET

İMAR YETKİLERİ BELEDİYELERDEN ALINIP YENİ KURULAN BAKANLIĞA BAĞLANABİLİR

10 Aralık 2018 günü Resmi Gazete'de yayınlanan ‘torba yasa' düzenlemesiyle İmar Kanunu'nun bazı hükümlerinde yapılan değişikliklere göre yeni tanımlam..

haber
SİYASET

BASKILARDAN YILMAYIZ, VATANDAŞLARLA YANYANAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Parti tarafından iddia edilen "sahte seçmen" incelemesinin sürdüğü Büyükçekmece'd..

haber
SİYASET

AYIRIMCILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ

Emirdağ belediye başkanlığı seçimlerini kazanan Serkan Koyuncu belediye binası önünde kendi karşılayan kalabalıklara ilk sözü “Ayırımcılığa kesinlikle..

haber
SİYASET

KİTAP FUARINA 130 YAYINEVİ 150 YAZAR KATILACAK

Afyonkarahisar Kitap Fuarı Koordinatörü Mehmet Abdioğulları kitap fuarlarının yayılmaya başladığını belirterek, bu yıl ‘Buluşma Noktamız Kitap’ slogan..

haber
SİYASET

POLİSLERİMİZ FAZLA MESAİNİN HAKKINI ALAMIYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Polislerimizin gecesi gündüzü yok, tıpkı gazeteciler gibi yirmi dört saat çalışıyor..

haber
SİYASET

VARLIK FONU SATILACAK MI?

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yatırım fonlarına ilişkin esaslar tebliğinde deği..

haber
SİYASET

NE KADAR UĞRAŞIRLARSA UĞRAŞSINLAR BU MİLLETİ AYRIŞTIRMALARINA, ÖTEKİLEŞTİRMELERİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

İstanbul Çekmeköy ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Demokrat Parti Belediye Meclis Adaylarına AK Partili olduğunu söyleyen bir grup tarafından sa..

haber
SİYASET

HERKES CİBİLLİYETİNE GÖRE HAREKET ETSİN

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) düzenlediği kahvaltı programında konuşan söyleyen İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, “..

haber
SİYASET

31 MART VATANDAŞLARIMIZ NEYE DEĞER VERDİĞİNİ GÖSTERECEK

Afyonkarahisar halkının 31 Mart günü sandıklara giderek oy verirken liyakata ve ehil olana oy vereceklerini belirten MHP Afyonkarahisar Belediye Başka..