Duyurular
news-details
SİYASET

VATANDAŞIN BORCU, YANDAŞIN GELİRİ ARTIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgınının toplumun tüm kesimlerini derinden etkilediğini belirterek, "AKP salgın sürecinde hep birlikte fedakarlık yapalım diyor ama fedakarlığı yapan her zamanki gibi vatandaş oluyor. Evde otur dedikleri vatandaşın oturduğu yerde borcu artarken yandaşların da gelirleri arttı" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, CHP yöneticileri Afyonkarahisar merkez, Çay ilçesi ile Sandıklı İlçe merkezi ve İlçeye bağlı Selçik, Yumruca, Şeyhyahsi, Sorkun, Gürsu, Karadirek, Çambeyli, Çiğiltepe, Başağaç köyleri ile Akrahım Kasabası’nda sosyal mesafe kurallarına uyarak esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

MÜTEAHHİTLER NEDEN FEDAKÂRLIK YAPMIYOR?

Koronavirüs salgını sürecinde de vatandaşları yalnız bırakmayarak istek ve taleplerini dinleyen Milletvekili Av. Burcu Köksal, ilk olarak Afyonkarahisar merkezde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretlerinde beraberindeki heyetle birlikte sosyal mesafe kurallarına titizlikle uyan ve sıklıkla vatandaşlara da koronavirüs salgını sebebiyle dikkatli olmaları konusunda hatırlatmada bulunan Milletvekili Köksal, "AKP salgın sürecinde hep birlikte fedakârlık yapalım diyor. Tamam yapalım yapmaya ama fedakarlığı yapan esnaf, bakkal, çiftçi, işçi, gazeteci, sanayici kısacası vatandaş fedakarlık yaptı. Dolarla ihale alan yandaş müteahhitler neden fedakârlık yapmıyor. Vatandaşlarımız bu süreçte her türlü fedakârlığı yaptı. Evden çıkma denildi, çıkmadılar. Ama evde otur dedikleri vatandaşın oturduğu yerde borcu artarken yandaşların da gelirleri arttı." diye konuştu.

YOKSULLUK VE TOPLUMSAL EŞİTSİZLİK HIZLA ARTIYOR

Daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Çay İlçesi'nde vatandaşları ve esnafı ziyaret eden Milletvekili Köksal, "AKP sürekli olarak sorunları ötelemeye çalışıyor. Esnafın, çiftçinin, işçinin, emeklinin, memurun sesini duymazdan geliyor. Tüm bunların sonucunda ise yoksulluk daha da artacak. Üretimsiz tüketim devam ederse ekonominin varacağı nokta bu olur. Enflasyon rakamları ortada hayat normalleştiğinde vatandaşı tavan yapmış bir hayat pahalılığı bekliyor. Salgın esnafı da derinden etkiledi. Esnafımız salgın nedeniyle iş ve gelir kaybı ile mücadele ediyor. Tabi bu süreçte iş ve gelir kaybı yaşayan vatandaşa verilen destek ise varla yok arasında. Koronavirüs salgını ülkemizde ekonomik ve sosyal açıdan ciddi sorunlar oluşturdu. Başkanlık sistemi ile ekonomimiz uçacak dediler, uçan ekonomi değil dolar oldu. Dolar 7 lirayı geçti. Tüm bu yaşananların sonunda ise gün geçtikçe yoksulluk ve toplumsal eşitsizlik hızla artıyor." ifadelerine kullandı.

AKP MUHALİF OLAN HERKESİ TERÖRİST OLMAKLA SUÇLUYOR

Vatandaş ve esnaf ziyaretlerine Sandıklı İlçesi ile ilçeye bağlı kasaba ve köylerle devam eden Köksal, "Bugün devletin babalığını şefkatini gösterme günü. AKP'liler fedakarlığı hep vatandaştan bekliyor. Maskeyi biz dağıtacağız deyip satışını yasakladılar. Haftalarca vatandaşa maske dağıtamadılar. Satışı da yasak olduğu için milyonlarca vatandaşımız maske bulamadı veya kendi imkanıyla üretti. Maskeyi dağıtmaya başladık dediler verdikleri maske tülbent gibi incecik çıktı. Son olarak AKP Genel Başkanı ulusa sesleniş adı altında maskeyi dağıtamadık satışını serbest bırakacağız dedi. Bu maske dağıtma hikayesi de böylece fiyaskoyla bitti. Öte yandan kendi vatandaşlarına bağış yapmaları için iban no veren AKP; Amerika’ya maske ve sağlık ekipmanları yolluyor. O da maskeleri alıp PKK ve PYD’ye yolluyor. Aynı AKP yoksullara ekmek dağıtan CHPli belediyeleri, kendisine muhalif olan herkesi terörist olmakla suçluyor." şeklinde konuştu.

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
SİYASET

METEOR MU, GÖKTAŞI MI?

Türkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda kullanıcı paylaştıkları görsellerle birlikte Türkiye'ye göktaşı düştüğünü iddia ettiler. ..

haber
SİYASET

NORMALLEŞME KARARLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle yapılan toplantısı sonrasında normalleşme takvimi ile ilgili açıklamalarda bulundu...

haber
SİYASET

27 MAYIS TEK TİPÇİ-TEK ADAMCI ZİHNİYET İÇİN KÖTÜ BİR ÖRNEK

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 27 Mayıs’ın yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada Ülkemize kötülük tohumlarının ta o gün, 60 yıl önce ..

haber
SİYASET

SON SEÇİM ANKETİ

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’ın açıkladığı son kamuoyu anketine göre, bugün ittifaksız seçim olsa AKP yüzde 34.49 oy oranı ile tek başına i..

haber
SİYASET

HAZİRAN BAŞINDA KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni ti..

haber
SİYASET

SON SEÇİM ANKETİ: BARAJI DÖRT PARTİ GEÇEBİLİYOR

MAK Danışmanlık tarafından Türkiye genelinde 5 bin 200 kişi ile yapılan seçim anketinde vatandaşlara "Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsini..

haber
SİYASET

31 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK

Koronavirüs gündemiyle bir araya gelen kabine toplantısının ardından açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınının yayılmasını önle..

haber
SİYASET

VALİLİK KONAĞININ FETÖ EVİ OLARAK KULLANILMASI VE İLGİNÇ BİR ARAYA GELMELER

Afyonkarahisar valilik evinin FETÖ terör örgütünün amaçları doğrultusunda bazı bürokrat ve iş adamları tarafından hücre evi gibi kullanıldığı belirtil..

haber
SİYASET

ADAM (ALİ ÖZKAYA) AFYON’DA PARALEL HÜKÜMET KURDU

Afyonkarahisar Basın Camiasında Ak Parti’ye yakınlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ile tanınan Kanal3 televizyonu eski yöneticisi..

haber
SİYASET

BU BEKA, BARZANİ, ŞİVAN PERVER VE ÖCALAN'IN YANINDA BOZULMAZ MI?

Eski Sağlık bakanı Rıfat Serdaroğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir” açıklamasına karşı yaptığı açıkl..

haber
SİYASET

ZEYBEK, GÖREVE BAŞLIYOR

31 Mart Yerel Seçimlerinde Afyonkarahisar’ın yeni belediye başkanı seçilen Mehmet Zeybek, yarın (pazartesi günü) mazbatasını alarak göreve başlayacak...

haber
SİYASET

TÜRKMEN GÖREVE BAŞLADI

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanlığını kazanan Tunay Türkmen, yapılan devir tesl..

haber
SİYASET

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL, KÜÇÜK AHMET İÇİN SEFERBER OLDU

Afyonkarahisar’da bir tür kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilmezse hayatını kaybedecek olan 8 yaşındaki Ahmet Bostan için, DP Genel Başkanı Gülte..

haber
SİYASET

İMAR YETKİLERİ BELEDİYELERDEN ALINIP YENİ KURULAN BAKANLIĞA BAĞLANABİLİR

10 Aralık 2018 günü Resmi Gazete'de yayınlanan ‘torba yasa' düzenlemesiyle İmar Kanunu'nun bazı hükümlerinde yapılan değişikliklere göre yeni tanımlam..

haber
SİYASET

BASKILARDAN YILMAYIZ, VATANDAŞLARLA YANYANAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Parti tarafından iddia edilen "sahte seçmen" incelemesinin sürdüğü Büyükçekmece'd..