Duyurular
news-details
GÜNCEL

MÜSİADCILAR ATSO’DA

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür ve MÜSİAD yöneticileri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür ve MÜSİAD yöneticileri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür ve MÜSİAD yöneticileri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti. Ziyarette ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yanı sıra MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Ali Reis Topçu ve Av. Kerim Altıntaş, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Abdulsamet Temel ve Oktay Dede, ATSO Meclis Divan Kâtip Üyesi Osman Erdem, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir ve Hayrettin Güzbey hazır bulundu.

BÖLGENİN POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARILIYOR
Ziyaret hakkında bilgi veren MÜSİAD Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür, “MÜSİAD, 1990 yılında kurulmuş, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir. Gerek Türkiye’de, gerek dünyada ciddi anlamda çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’de 86 noktada şube ve temsilcilik bulunduran, dünya genelinde ise 223 noktada irtibat noktası olan, 11 bin üyesi olan bir işadamı derneğidir. Biz 3 ayda bir Türkiye genelinde değişik bölgelerde bütün üyelerimizi, Başkanlarımız’ı, Şube Başkanlarımız’ı bir araya getirdiğimiz toplantılar düzenliyoruz. Bunu yaparken de o bölgenin potansiyeli olan alanları tespit ediyoruz, bu alanlarla ilgili paneller ve çalıştaylar düzenliyoruz. Bölgenin güzelliklerinin ortaya çıkarılması ve işadamlarımızın bölgeye yatırım yapması noktasında bir hizmet anlayışı ile çalışıyoruz” dedi.

AFYON STRATEJİK BİR KONUMDA
Afyonkarahisar’ın stratejik bir konumda olduğunu hatırlatan Gür, “Afyon, çok stratejik bir yerde konumlanmış bir şehrimiz. Özellikle termal noktasında yapılan çalışmaları ve yerli ilaç üretimine şehrin verdiği önemi biliyoruz. İstedik ki MÜSİAD olarak bu konuya bizim de katkımız olsun. Hem Afyon’un potansiyelinin daha çok duyulması, hem de üyelerimizin bu bölgeye yatırım yapması noktasında ‘Ne yapabiliriz’ düşüncesiyle Sayın Şube Başkanımız Ahmet Karakol’un da talepleri doğrultusunda Genel İdare Kurulu toplantısı yapacağız. Bu toplantıda, her iki alanın uzmanları ilin potansiyelini anlatacaklar” ifadelerini kullandı.

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM ÇOK ÖNEMLİ
Gür, yerli ve milli üretimin Türkiye için önemli bir konu olduğunu vurgulayarak “Son yıllarda dünya konjonktürüne bağlı olarak yaşadığımızı gelişmeler karşısında yerli ve milli üretimin önemini daha iyi bir şekilde görmüş olduk. Yerli ve milli üretimin istihdam için de ciddi bir potansiyel oluşturacağını düşünüyoruz. Toplantımızın üyelerimiz ve Afyon için güzel sonuçlar doğurmasını ümit ediyoruz” diye konuştu.

“HEPİMİZ, ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Serteser, “MÜSİAD, hem Türkiye’de, hem dünyada örgütlenmiş, bizim de takip ettiğimiz, Meclis Üyemiz ve TOBB Delegemiz Ahmet Karakol’dan dolayı sıkı ilişkiler içinde olduğumuz, önemli bir sivil toplum kuruluşu. Afyonkarahisar’da böyle bir toplantıyı düzenlemeniz, bizim için mutluluk vericidir. Yerli ve milli üretim, biz iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının önem vermesi gereken bir konudur. MÜSİAD da üyeleri vasıtası ile yerli ve milli üretime önemli katkılar sağlıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve 365 Oda ve Borsa’nın Başkan ve tüm Yönetim Kurulu Üyeleri de bu konuda hassas çalışmalar yapıyor. Hepimiz, ülkemiz için çalışıyoruz. Bu konularda birlikte de istişare yapıp belli konularda, bilhassa Anadolu’daki şehirlerde çalışmalar yapmak memnuniyet verici” dedi.

SERTESER’DEN TAM DESTEK
İlaç sektörünün gelişmesinin ülke için yararlı bir hamle olacağının altını çizen Serteser, “İlaç konusunda ciddi bir ithalatımız mevcut. Hem sağlığa önem vermemiz gerekiyor, hızlı bir şekilde yerli ve milli ilaç sanayimizi güçlendirmemiz ve Anadolu’ya yaymamız gerekiyor. Yerli firmalarımızın, ilaçlarımızın sayısını artırmamız gerekiyor. Afyon, bu konuda önemli bir potansiyele sahip. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, bu konuda önemli çalışmalar yapıyorlar. Üyelerinizin ilaç sektöründe burada yatırım yapması bizi mutlu eder. Biz elimizden geldiğince yanınızda yer alırız. Bu yatırımı ilimize kazandırmak için sonuna kadar çalışırız, koşarız” değerlendirmesinde bulundu.

2,5 MİLYON İSTİHDAM HEDEFİNE ULAŞILACAK
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın, İstanbul’da TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı İstihdam Seferberliği 2019 toplantısı dolayısıyla ATSO’ya gelemediğini belirten Serteser, “Bu vesileyle şunu da belirtelim: İstihdam Seferberliği 2019 Teşvik Paketi ile 2,5 milyon istihdama ulaşılması hedefleniyor. Bu hedefe ulaşmak için tüm Oda ve Borsalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız gayret içindedir. Bu hedefe ulaşacağız” dedi. Konuşmaların ardından karşılıklı hediye takdimi ile ziyaret sona erdi.

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
GÜNCEL

ZEYBEK : ALLAH BİR DAHA BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN

Belediye başkanı Mehmet Zeybek Sosyal Medya hesabından Elazığ depremi ile ilgili açıklama yaptı. Zeybek açıklamasında “Allah bir daha böyle acılar yaş..

haber
GÜNCEL

ELAZIĞ’DA DEPREM : 6.8

Elazığ’da Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ..

haber
GÜNCEL

ALTIN YALDIZLI TEVRAT ELE GEÇİRİLDİ

Afyonkarahisar’da jandarma ekiplerince yapılan tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda altın yaldız ile yazılı deriden yapılmış Tevrat ele geçirildi.

haber
GÜNCEL

İYİLİK AĞACI PROJESİ SÜRÜYOR

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, “81 ilde yürütülen” Gençlerin İyilik ağacı ” adlı projesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı hizmet v..

haber
GÜNCEL

DOKTOR YOĞURTÇU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Afyon’un sevilen ve değerli doktorlarından, Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları ve Yardımlaşma Derneği (AFDİDER) kurucularından Dr.Recep Adnan Yoğurtçu v..

haber
GÜNCEL

KULLANILMAYAN ALANLAR TARIM ALANLARINA ÇEVRİLİYOR TARIM ALANLARINA İSE AMAÇ DIŞI YATIRIMLAR YAPILIYOR

Erozyon, tarım alanlarının amaç dışı kullanımı (kentleşme, sanayi tesislerinin kurulması, turizm tesisleri yapılması, kamu yatırımları, tuğla, kiremit..

haber
GÜNCEL

OLAY DİYE GELDİLER ,PASTAYLA KARŞILANDILAR

Afyonkarahisar’da bir kafe çalışanları Türk Polis Teşkilatının Kuruluşu’nun 174. yılı nedeniyle 155 polis ihbar hattını arayarak kavga ihbarında bulun..

haber
GÜNCEL

POLİS TEŞKİLATININ 174. YILI KUTLANDI

Afyonkarahisar’da Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıl dönümü vesilesiyle İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Kocatepe Parkı’nda bulunan Atatürk..

haber
GÜNCEL

ZEYBEK, DEMOKRASİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da huzurla geçen seçimin ardından yanında Vali Tutulmaz ile demokrasi ziyaretleri kapsamında 2. Küçük S..

haber
GÜNCEL

SON DAKİKA DUYURUSU

Bugün uzun süredir kiminin sessiz, kiminin heyecan içinde beklediği 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin oy kullanma günüdür. ..

haber
GÜNCEL

GÖÇ ALMAYLA VERME ARASINDA BAŞA BAŞIZ

TÜİK tarafından açıklanan ADNKS verilere göre 2018 yılında Afyonkarahisar; 26 bin 976 kişi göç alırken 25 bin 49 kişi göç verdi. Göç alış veriş hareke..

haber
GÜNCEL

DUVAR RESMİ SANATININ YAPILABİLECEĞİ YER İSTİYORUZ

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği(AFSAYAD) Başkanı Başak Nakilcioğlu ve yönetim kurulu üyeleri Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret ederek “ş..

haber
GÜNCEL

AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ “KİM BİLİR” DE BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

Denizli’de yapılan Kim Bilir yarışma programında Afyonkarahisar Gençlik Merkezini temsilen katılan geçlerimiz bölge birincisi oldular..

haber
GÜNCEL

TARİHİ YERLERİ ZİYARETTE PROFESYONEL REHBER ALINMALI

Anıt ve şehitliklerin bağlı olduğu Başkomutan Tarihi Milli Parkı resmi Alan Kılavuzu-rehberi Hasan Özpunar yaptığı açıklamada,” Okul yöneticilerinden ..

haber
GÜNCEL

7 KOCALI HÜRMÜZ SAHNELERDE

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas yönetiminde sezonun ikinci oyunu olan "7 Kocalı Hürmüz" adlı tiyatro oyunuyl..