Duyurular
news-details
EĞİTİM

KREŞE GİDEN ÇOCUKLAR SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF TUTULACAK

İçişleri Bakanlığı, ayrıntıların yer aldığı genelgeyi valiliklere gönderdi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 'gönderdiği 18 Yaş Altı ve 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması' konulu genelgede sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar arasında işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan, durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

0-18 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLAR VE GENÇLER
3 HAZİRAN VE 05 HAZİRAN GÜNLERİ ÇIKABİLECEK

Ayrıca, genelgede sokağa çıkma kısıtlaması kapsamındaki 18-20 yaş arasındaki gençlerin sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldığı belirtildi. Sokağa çıkma kısıtlaması tabi olan çocukların ve gençlerin ihtiyaca göre bakıcı, aile büyüklerine, kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilecek, veli/vasilerinin nezaretinde yolculuk yapabilecek. 31 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında, 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler ise 03 Haziran Çarşamba ve 05 Haziran Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek.

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
EĞİTİM

SINAV YERİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPILABİLECEK

ÖSYM, Koronavirüs salgını nedeniyle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS ve Milli Savunma Üniversitesi Askeri ..

haber
EĞİTİM

EĞİTİMDE ÜÇ ADIM PROJESİ TANITIMI YAPILDI

Eğitimde 3 Adım Modeli Koordinasyon Toplantısı İscehisar Kaymakamı Alper Taş başkanlığında yapıldı. Toplantıda 3 Adım modelinin koordinasyon ekibi ken..

haber
EĞİTİM

HACİVAT İLE KARAGÖZ ORMANLARI KORUYACAK

Çocuklara orman sevgisini vermeye çalışan Sincap Çocuk Tiyatrosu yurt turnesine çıkarak Eskişehir ve Afyonkarahisar illerinde oyunlarını sahnelemeye b..

haber
EĞİTİM

EĞİTİMİN FARKLI ATÖLYELERİ AÇILDI

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nda Orff Atölyesi, Hobi Atölyesi Ve Akıl Oyunları Kotlama Atölyeleri açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın t..

haber
EĞİTİM

KİM YANILTIYOR, NİYE YANILTIYOR?

Bir çok ilde döneminde açılmayan kurumlara sık sık biz yaptık diye sahip çıkan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, aynı hatayı Afyon'da da yaparak "Sağlık ..