Duyurular
news-details
EĞİTİM

SINAV YERİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPILABİLECEK

ÖSYM, Koronavirüs salgını nedeniyle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS ve Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı MSÜ adayları 29 Mayıs'a kadar başvuru yapabileceğini açıkladı.

SON BAŞVURU 29 MAYIS
ÖSYM'den yapılan açıklama şöyle: 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ile 2020 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2020-MSÜ) başvuran adayların atamaları, ilgili sınava başvurularında birinci sırada tercih ettikleri sınav merkezlerine yapılmıştır. Ancak, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adaylar (sınav merkezi değişiklik taleplerini dilekçe vb. yollarla daha önce ÖSYM'ye göndermiş olan adaylar dahil) sınav merkezi değişikliği taleplerini değerlendirilmek üzere 29 Mayıs 2020 tarihinde 09.00 - 23.59 saatleri arasında https://ais.osym.gov.tr internet adresinden Başkanlığımıza iletebileceklerdir.

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
EĞİTİM

KREŞE GİDEN ÇOCUKLAR SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF TUTULACAK

İçişleri Bakanlığı, ayrıntıların yer aldığı genelgeyi valiliklere gönderdi..

haber
EĞİTİM

EĞİTİMDE ÜÇ ADIM PROJESİ TANITIMI YAPILDI

Eğitimde 3 Adım Modeli Koordinasyon Toplantısı İscehisar Kaymakamı Alper Taş başkanlığında yapıldı. Toplantıda 3 Adım modelinin koordinasyon ekibi ken..

haber
EĞİTİM

HACİVAT İLE KARAGÖZ ORMANLARI KORUYACAK

Çocuklara orman sevgisini vermeye çalışan Sincap Çocuk Tiyatrosu yurt turnesine çıkarak Eskişehir ve Afyonkarahisar illerinde oyunlarını sahnelemeye b..

haber
EĞİTİM

EĞİTİMİN FARKLI ATÖLYELERİ AÇILDI

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nda Orff Atölyesi, Hobi Atölyesi Ve Akıl Oyunları Kotlama Atölyeleri açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın t..

haber
EĞİTİM

KİM YANILTIYOR, NİYE YANILTIYOR?

Bir çok ilde döneminde açılmayan kurumlara sık sık biz yaptık diye sahip çıkan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, aynı hatayı Afyon'da da yaparak "Sağlık ..