Duyurular
news-details
EKONOMİ

AFYON’A YATIRIM YAPMAYAN İŞ İNSANLARININ DİKKATİNE

(Özellikle Afyon’lu olup dışarıda olanlar okusun). Afyonkarahisar, Lojistik Tesadüf Değil, Sebeptir Diyen Şehir...

AFYON’A YATIRIM YAPMAYAN
İŞ İNSANLARININ DİKKATİNE

(Özellikle Afyon’lu olup dışarıda olanlar okusun)
Afyonkarahisar, Lojistik Tesadüf Değil, Sebeptir Diyen Şehir...

Afyonkarahisar, İstanbul gibi mega şehrin et ihtiyacının tek başına %17'sini karşılıyor.
İşlenmiş et ve süt ürünleri başta olmak üzere sanayi şehri kimliğini günden güne kuvvetlendiriyor. Mevcut sanayicinin ihtiyaç duyduğu kalifiye elaman kaynağı hususunda hazırda 40.000 üniversite öğrencisi var.

Günde 10bin turisti termal Turizm ile kendine çekiyor.
Sıkı durun bu toplam kapasitesinin yarısı bile değil.

Afyonkarahisar hayvancılığı sevdiği gibi, tarımı da çok seviyor.
Kırsal nüfus %40 civarında. Afyon’da fabrikanız olsa, haritada turuncu işaretlenen 13 şehire sevkiyat araçlarınız gün içinde gidip gelebilir.

Sarı işaretli 29 şehire ise aynı gün içinde sevkiyat yapabilirsiniz.
Şehirden geçen bir otoyol ya da YHT hattı olmasa bile haritadaki 4 yöne ve ihracat çıkış noktalarına hızlı sevkiyat imkanlarına sahip.

Kayseri'den sonra her ile yakın 2’nci vilayet ama nüfus yoğunluğuna göre ise 50 milyondan fazla insanın yaşadığı 41 şehire en yakın il olma özelliği ile lojistik yatırımların odağı durumun olan Afyonkarahisar; İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’nın tam ortasında.
Bu coğrafik avantaj sayesinde U-ETDS takograf kurallarından en az etkilenecek şehirdir.

Ayrıca, Afyonkarahisar; jeotermal, güneş ve metan gazı enerji çevrim potansiyeli ile yeşil enerji ile üretim yapma imkanı tanıyacak ve carbon ayak izi en düşük şehirlerden biri
Kaynak: Ersin Çayır
(Bu yazıda kültür ve doğa turizmi açısından önemli olabilecek, ilerde kıymeti artacak olan Frig Vadisi unutulmuş. Turizm yatırımcılarının ilgisini çekebilir.)

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
EKONOMİ

LEZZET ENSTÜSÜNÜN AFYONKARAHİSAR FAVORİLERİ: AVŞAR MADEN SUYU, KIZILAY MADEN SUYU VE AŞÇI BACAKSIZ

Gastronomi kenti olma yolunda emsal kentlere göre umulmayan performans sergileyen Afyonkarahisar ITQI (The International Taste Institute/Lezzet Ensti..

haber
EKONOMİ

UZMANLAR GERÇEĞİ AÇIKLADI!

TUİK açıkladığı yüzde 4,5’lük büyüme rakamlarını uzman ekonomistler Remzi Özdemir ve Esfender Korkmaz Yeniçağ okurları için yorumladı...

haber
EKONOMİ

YILIN İLK ÇEYREĞİNDE TİCARETTE AZALMA

TÜİK 2020 yılı birinci çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı. Türkiye ekonomisi, yılın ilk çeyreğinde yüzde 4.5 büyüdü. TÜİK verilerine göre Afyonkarahis..

haber
EKONOMİ

MARKALAŞMA BÜYÜK BİR STRATEJİ KAVRAMIDIR

ATSO KOBİ Akademisi tarafından Youtube sayfası üzerinden Markalaşma Eğitimi düzenlendi. Eğitimin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M..

haber
EKONOMİ

ATSO BAŞKANI SERTESER: YENİ NORMALİN EN ÖNEMLİ UNSURLARINDAN BİRİ GIDA TEDARİKİ

ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, Bloomberg HT'ye yazdığı özel yazısında “Dünya’da koronavirüs salgınından sonrası ‘yeni normal’ olarak adlandırılıyor. Ye..

haber
EKONOMİ

ÇOK SAYIDA ÜRÜNE EK GÜMRÜK VERGİSİ!

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni karar ile çok sayıda ithal ürüne ek gümrük vergisi uygulanacak. Aralarında mutfak eşyaları, oyun aletleri, müzik aletl..

haber
EKONOMİ

DOLAR 7 LİRANIN ALTINA İNDİ

Geçen hafta 7.2690 ile tarihi yüksek seviyeye çıkan, dün de 7.07 civarında dalgalanan dolar bu sabaha düşüşle başladı, kurda daha sonra düşüş hızlandı..

haber
EKONOMİ

MART AYI KİRA ENFLASYONU: % 17,93

Türkiye İstatistik Kurumu Konut ve iş yeri kira sözleşmesini Mart ayı içinde yenileyecek olan kiracılara enflasyon oranını yüzde 17,93 olarak açıkladı..

haber
EKONOMİ

KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER İCRA KOMİTELERİNİ SEÇTİ

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin ATSO seçimi tamamlandı. ..

haber
EKONOMİ

Taşıt sayısında 27. sıradayız

TÜİK Manisa Bölge Müdürlüğü, 2018 Aralık ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı taşıt sayısı 2017 Aralık ayı sonuna göre Ege Bölgesinde yüzde 2,9 artarak..

haber
EKONOMİ

Ekonomik krizi inşaatı vurdu!

TÜİK Manisa Bölge Müdürlüğü, 2018 yılına ait yapı ruhsatı istatistiklerini açıkladı. Afyonkarahisar'da geçen yıl 5 bin 726 daireye ruhsat verildi...