Duyurular
news-details
EKONOMİ

MARKALAŞMA BÜYÜK BİR STRATEJİ KAVRAMIDIR

ATSO KOBİ Akademisi tarafından Youtube sayfası üzerinden Markalaşma Eğitimi düzenlendi. Eğitimin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker “Markalaşma, aynı zamanda büyük bir strateji gerektiren bir kavramdır.”dedi.

ATSO KOBİ Akademisi tarafından Youtube sayfası üzerinden Markalaşma Eğitimi düzenlendi. Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. İlkin Yaran Ögel’in markalaşma kavramını anlattığı eğitimin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker yaptı.


GÜNÜMÜZ ŞARTLARI GEREĞİ
YOUTUBE ÜZERİNDEN EĞİTİM

ATSO KOBİ Akademisi’nin 2020 yılı etkinlik takviminde yer alan Markalaşma Eğitimi, ATSO’nun Youtube sayfası üzerinden gerçekleştirildi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, “Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla hayatımıza giren sosyal mesafe kavramı, bizleri teknoloji ile daha haşır neşir hâle getirdi. Hatırlayacağınız üzere ATSO KOBİ Akademisi'nin Mart ve Nisan aylarındaki eğitimlerimizi bu salgın dolayısıyla ertelemiştik. Eğitimlerimizi Youtube sayfamız üzerinden vermenin, günümüz şartlarına daha uygun olacağı kanaatine vardık. Bugün, ATSO KOBİ Akademisi'nin internet üzerinden verilecek ilk eğitimiyle sizlerle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Biz ATSO olarak Yönetim Kurulu ve Meclis toplantılarımızı da video konferans üzerinden gerçekleştiriyoruz” dedi.

STRATEJİ GEREKTİREN BİR KAVRAM

Türker, şöyle devam etti: “Markalaşma, üzerinde çok araştırma yapılan bir kavramdır. Bir ürünün ismi ve cisminin hatırda kalması, markalaşmanın esasıdır. Bu konuda hepinizin aklına gelen örnekler vardır. Markalaşma, kurumsal yaklaşım, ürünün hitap ettiği kitle, ürün için kullanılan slogan ve kalite ile bütünlük arz eder. Günümüzde markalaşma kavramı kurumlar, şehirler ve ülkeler için de kullanılmaya başlanmıştır. Markalaşma, aynı zamanda büyük bir strateji gerektiren bir kavramdır.”
FASON ÜRETİMLE EKONOMİYE
KATMA DEĞER SAĞLAYAMAZSINIZ
Açılış konuşmasının ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Programı Araştırma Görevlisi Dr. Öğretim Üyesi İlkin Yaran Ögel, markalaşma hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Ögel, “Markalaşma önemli ve popüler kavram olarak ortaya çıkmıştır. İşletmeler markalaşmayı çok önemsiyorlar. Markalaşma, ülkelere katma değer sağlama bakımından da çok önceliklidir. Çünkü fason üretim yaptığınızda ekonomiye büyük bir katma değer sağlayamazsınız; ancak markanızla yüksek katma değer sağlayabilirsiniz.

MARKANIN ALGILANMASI GELECEKTEKİ KONUMU
MARKA YÖNETİM SÜRECİNİN EN ÖNEMLİ UNSURU

Ülkemizde de markalaşma ile ilgili çalışmalar desteklenmektedir” ifadelerini kullandı. Ögel, “Kullandığınız marka, aynı zamanda sizin kişiliğiniz için de ipuçları veriyor. Marka, aynı zamanda tüketicinin de ürünü satın aldığında ve sonrasında alacağı hizmetleri de kapsamaktadır. Marka yönetim süreci de işletmelerin üzerinde durması gereken bir konudur. Markanın algılanması, gelecekteki konumu ve tüketici üzerinde bıraktığı etki, marka yönetim sürecinin önemli unsurları arasındadır” dedi.


Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak

haber
EKONOMİ

LEZZET ENSTÜSÜNÜN AFYONKARAHİSAR FAVORİLERİ: AVŞAR MADEN SUYU, KIZILAY MADEN SUYU VE AŞÇI BACAKSIZ

Gastronomi kenti olma yolunda emsal kentlere göre umulmayan performans sergileyen Afyonkarahisar ITQI (The International Taste Institute/Lezzet Ensti..

haber
EKONOMİ

UZMANLAR GERÇEĞİ AÇIKLADI!

TUİK açıkladığı yüzde 4,5’lük büyüme rakamlarını uzman ekonomistler Remzi Özdemir ve Esfender Korkmaz Yeniçağ okurları için yorumladı...

haber
EKONOMİ

YILIN İLK ÇEYREĞİNDE TİCARETTE AZALMA

TÜİK 2020 yılı birinci çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı. Türkiye ekonomisi, yılın ilk çeyreğinde yüzde 4.5 büyüdü. TÜİK verilerine göre Afyonkarahis..

haber
EKONOMİ

ATSO BAŞKANI SERTESER: YENİ NORMALİN EN ÖNEMLİ UNSURLARINDAN BİRİ GIDA TEDARİKİ

ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, Bloomberg HT'ye yazdığı özel yazısında “Dünya’da koronavirüs salgınından sonrası ‘yeni normal’ olarak adlandırılıyor. Ye..

haber
EKONOMİ

ÇOK SAYIDA ÜRÜNE EK GÜMRÜK VERGİSİ!

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni karar ile çok sayıda ithal ürüne ek gümrük vergisi uygulanacak. Aralarında mutfak eşyaları, oyun aletleri, müzik aletl..

haber
EKONOMİ

DOLAR 7 LİRANIN ALTINA İNDİ

Geçen hafta 7.2690 ile tarihi yüksek seviyeye çıkan, dün de 7.07 civarında dalgalanan dolar bu sabaha düşüşle başladı, kurda daha sonra düşüş hızlandı..

haber
EKONOMİ

AFYON’A YATIRIM YAPMAYAN İŞ İNSANLARININ DİKKATİNE

(Özellikle Afyon’lu olup dışarıda olanlar okusun). Afyonkarahisar, Lojistik Tesadüf Değil, Sebeptir Diyen Şehir...

..

haber
EKONOMİ

MART AYI KİRA ENFLASYONU: % 17,93

Türkiye İstatistik Kurumu Konut ve iş yeri kira sözleşmesini Mart ayı içinde yenileyecek olan kiracılara enflasyon oranını yüzde 17,93 olarak açıkladı..

haber
EKONOMİ

KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER İCRA KOMİTELERİNİ SEÇTİ

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin ATSO seçimi tamamlandı. ..

haber
EKONOMİ

Taşıt sayısında 27. sıradayız

TÜİK Manisa Bölge Müdürlüğü, 2018 Aralık ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı taşıt sayısı 2017 Aralık ayı sonuna göre Ege Bölgesinde yüzde 2,9 artarak..

haber
EKONOMİ

Ekonomik krizi inşaatı vurdu!

TÜİK Manisa Bölge Müdürlüğü, 2018 yılına ait yapı ruhsatı istatistiklerini açıkladı. Afyonkarahisar'da geçen yıl 5 bin 726 daireye ruhsat verildi...