Duyurular
author

Neval KÜTÜK

DEĞİŞİ/YORUM

GERÇEKLER VE CESARET

Gerçeklere göre yaşamak cesaret ister. Bunun karşılığı da coşku ve mutluluktur. Gerçekçi insan korkulardan ve endişelerden özgürdür. Sahte değildir çünkü masumdur.

Cesur insan içinde aski, mutluluğu, şiiri bulunduran kişidir . O, duygularını özgürce ifade eder ve takdir, ödül beklemez.

Beklenti olmayınca hayal kırıklıkları da yaşanmaz. Koşulsuz sevgi ve nedensiz coşku tüm negatifleri yok eder ve yıkıcı güçleri yapıcı güçlere dönüştürür. Dünya Değişim Akademisindeki Değişim Çalışmaları sayesinde masumiyet saflık ve cesaret gelir.

İçten gelen koşulsuz sevgi herkesle paylaşıldığında kimseden ve yanlış anlaşılmaktan korkmayacaksınız. Çünkü gerçeklerin farkında olacaksınız, gerçeklerin farkında olmak cesur olmak demektir. Endişe ve korkular bir kenara bırakılınca samimiyetle dolacaksınız.

Cesur insan sorumluluklardan ve dolayısıyla kendinden kaçmaz. Kendini kandırmaz da. Herkes kendi olmaktan sorumludur ve bu sorumluluğu üstlenince gerçekten sorumluluk sahibi olursunuz. Artık kimse size “ sorumsuzsun “ diyemez.

Herkesin sorumluluğu öz varlığıyla ilgilidir. Sorumluluk dışsal birşey değildir, içsel bir şeydir. Eğer bu sorumluluktan kaçarsanız, kendinizden de kaçarsınız. Kendinizden kaçtığınızda da acılar başlar ve acı, farkındalıksızlığın sonucudur.

İçte bir boşluk hissedildiğinde hayatın güzelliklerini göremeyebilirsiniz. Yaşamı ıskalarsınız çünkü şimdide kalamazsınız. Yapay olma çabaları, sizi öz varlığınızdan uzaklaştırır.

Böyle bir durumda tüm cesaretinizi toplayın ve bu boşluğa kendinizi bırakın. Değişim Sanatı ile yenilenin ve dönüşün. O zaman yapay benlik eriyecek ve gerçek özünüze yaklaşacaksınız.

Tekamül yolunda yürüyen insan gerçekten yaşayan insandır. Çünkü olgundur. Gerçekten yaşamak var olmak demektir.

Var olmak, en büyük armağandır. Bu armağanı en iyi şekilde kullanın ve hayatın gerçek değerini bilin.

O zaman hayat da size en güzel mutlulukları yaşatacak.

Neval Kütük
Dünya Değişim Akademisi
Değişim Uzmanı

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak