Duyurular
author

Polat Yılmaz

Fiske

GAZETECİ

Cart curt


Aklımın almadığı şeyler var.
Misal.
Bir hastanın devletin hastanesinden özel hastaneye sevk edilmesini anlayamıyorum.
Bütün donanımların, imkanların ve uzmanların kendisinde olması gereken devletin hastanesi, acil olarak getirilen bir polisimizi özel hastaneye sevk ediyor.
Polis memuru genç yaşta vefat etti.
Takdiri ilahi de, ecel de ne dersen de!
Lakin ihmal var mı diye de sorman gerekmez mi!
Her önüne gelenin cart curt ettiği, bölgenin en büyüğü olduğunu söylediği bir hastane, aort yırtılması nedeniyle kendisine getirilen bir hastaya nasıl müdahale etmez!
***
Burada sorulacak sorular vardır.
Eğer, müdahale edecek uzman, müdahale edilecek alet edevat yoksa başta bunları talep etmeyen ve her ne olursa olsun bu eksikliği gidermeyen yönetim sorumludur.
Eğer talep edildi de kamu bu talebe kulak tıkadıysa doğrudan Sağlık Bakanlığı sorumludur.
Eğer, devletin sağlayamadığı uzman ve cihaz eksiliğini özel hastane gidermiş ise devletin hastanesini bize öve bitiremeyen, özellikle seçim zamanlarında propaganda malzemesi olarak sunanlar sorumludur.
Eğer hem uzman var, hem de alet edevat yeterli ise organizasyonu yerine getiremeyenler sorumludur.
***
Evinde istirahat halindeyken fenalaşan polis memuru Mehmet Emin Üzel, geride babasız iki çocuk ve gözü yaşlı bir eş bırakarak hayatının baharında hayata veda etti.
Yedi yüz yirmi beş binlik Afyonkarahisar'ın yanında çevre il ve ilçelere de kaliteli sağlık hizmeti verdiği iddiası her ortamda dile getirilen bir hastane, aort yırtılması sonucu kendisine getirilen ve müdahale için çok az bir zamanın bulunduğu bir hastayı özel hastaneye sevk ediyorsa bu konu derinlemesine araştırılmalıdır.
***
Hee tüm bunlar araştırılmazsa ne mi olur?
Hastaneyi yönetenler acile başvuran hasta sayısının fazlalığıyla övünürler..
Oy avcıları da bölge hastanesi bir milyon kişiye sağlık hizmeti veriyor yollu demeçler vererek, cart curt etmeye devam ederler!

Paylaşım Linkleri

Yorum

Yorum Bırak